Ders takip uygulaması öğrenciler için notlarını ve derslerini takip edeceği bir uygulamadır.Uygulamada temel olarak derslerin haftalık programı ve derslere ait notlar bulunmaktadır.

Haftalık ders programı her öğrenciye uygun şekilde dinamik olarak yapılmıştır.Ders süresi,saati,tenefüs süreleri dinamiktir.Örneğin bir öğrencinin dersi 40 dakika iken diğerinin dersi 45 dakika olabilmektedir.Uygulamam esnek olduğu için sizin derslerinize kolaylıkla uyum sağlayacaktır.

Özellikle not karmaşasından kurtulmak için tasarlanmıştır.Bu uygulama ile galeri içinde ki not karmaşası ortadan kalkacaktır ve düzenli şekilde derslerinizi ve notlarınızı takip edebileceksiniz.

 

 

Haftalık Ders Programı

Derslerinizi ekleyip kolaylıkla haftalık ders programınıza ekleyebileceksiniz.Ayrıca boş dersi belirtebilir ve öğle arası saatini belirleyebilirsiniz.Derslerin başlangıç ve bitiş saati,hangi ders olduğu gibi ayrıntılar da bulunmaktadır.Bu sayede her dersinizin kontrolünü sağlayabileceksiniz ve size zamandan tasarruf ettirecektir.

Dersi ekledikten sonra isterseniz o dersi güncelleyebilir isterseniz de dersin üzerine basılı tutarak o dersi silebilirsiniz.

 

 

Not Ekleme İşlemleri

Uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi de derslerin not takibini kolayca yapabileceksiniz.Haftalık ders programından o derse ait not ekleyebilirsiniz.Not ekle dedikten sonra benimde çok sevdiğim bir özelliği olan nota ait fotoğraf eklenmesidir.Bu özellik sayesinde çekilen ders notları galerinizin derinliklerinde kaybolup gitmeyecek ve istediğiniz zaman bakabileceksiniz.

Notun konusunu ve o nota alt bir not belirtip resim ekle tuşundan o derse ait fotoğrafı ekleyebilirsiniz.Not fotoğrafı eklemek istemezseniz boş bırakabilirsiniz.

 

 

 

Eklediğiniz notlarınız notlar sayfasında bulunmaktadır.O derse ait eklediğiniz tüm notları görebileceğiniz bu sayfada isterseniz yeni notta ekleyebilirsiniz.İstediğiniz notu silmek için ise nota basılı tutup sil demeniz yeterlidir.

 

 

 

 

 

Nota tıkladığınız zaman o derse ait fotoğrafı,konusunu ve notunu görebilmektesiniz.Eğer notun fotoğrafında detayları göremiyorsanız yakınlaştırabilirsiniz.Kalem tuşuna tıkladığımız zaman ise notu düzenleyebiliyoruz.Bir kere tıklayınca düzenleme moduna girer.Bir kere daha tıklayınca notu günceller.

Sağ altta ki paylaşma tuşundan ise o notu fotoğrafı,konusu,ve notun tamamını paylaşabilirsiniz(Whatsapp,Facebook,Email,Bluetooth…).Bu sayede sizde ki bir notu arkadaşlarınızla veya sosyal medyada paylaşabileceksiniz.

 

 

 

Ders Ekleme İşlemleri

Dersler sayfasında ise adından da anlaşılacağı üzere derslerimi burdan ekliyoruz 🙂.Eklediğimiz dersleri yine dersin üzerine basılı tutarak silebiliyoruz.Burda eklenilen dersler haftalık ders programında çıkmaktadır.